Novinky

Vydali jsme knížku pro děti Největší přání s metodikou pro učitele

Kniha Největší přání

Program Varianty právě vydal ve spolupráci s nakladatelstvím 65. pole velkoformátovou knížku pro děti Největší přání. Knížku napsala oceňovaná spisovatelka a logopedka Ester Stará a ilustrovala ji slovenská výtvarnice Daniela Olejníková. Plyšový koník putuje přes moře z daleké Asie až do velkého města v srdci Evropy. Cesta je dlouhá, plná nezvyklých setkání. Modrý plyšák doufá, že na jejím konci najde někoho, kdo ho bude mít rád, kdo se stane jeho přítelem. Dočká se? 

Knížka děti poutavě seznamuje s aktuálními tématy jako je dětská práce, jinakost, doprava nebo udržitelná spotřeba. Knihu seženete ji v knihkupectvích nebo tady: http://www.65pole.cz/clanky/288-nejvetsi-prani. Nakladatelství 65. pole poskytuje 30% slevu učitelům a školám - ke získání slevy si knížku objednejte na e-mailu: nakladatelstvi@65pole.cz a uveďte na jaké škole působíte.

Knížka je nominována na Nejkrásnější knihu roku v kategorii Literatura pro děti a mládež v soutěži pořádané Ministerstevem kultury a Památníkem národního písemnictví.

Ke knize jsme vydali metodickou příručku pro učitele základních škol, která obsahuje 12 aktivit do výuky k jednotlivým tématům knížky. Metodiku si můžete stáhnout tady nebo objednat v tištěné podobě zde.

Kniha vyšla v rámci projektu Global Schools: svět ve výuce.

 

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři